14تیرماه1396
 
به اطلاع شما عزیزان می رساند که مجمع عمومی عادی سالیانه مورخ 1396/4/11 در فرهنگسرای نیاوران با حضور مسئولین و اعضای عزیز انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران برگزار گردید و مسائل یکساله انجمن مورد بررسی قرار گرفت و در آخر انتخابات بازرسین انجام شد و با رای اعضای انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران آقایان 
 
1) نادر افتخاری فرد 
2)اصغر پورسعید اصفهانی 
 
با اخذ حداکثر آرا به عنوان بازرسین اصلی 
 

 

و خانم فرحناز صدر بایگی به عنوان علی البدل بازرسین انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران انتخاب گردیدند.

 


  هشتم تیرماه 1396

                                 اطلاعيه شماره (3) مجمع
بدینوسیله به اطلاع اعضاء محترم انجمن می رساند که جلسه مجمع عمومی عادی عملکرد سال 1395 ساعت 16 مورخ 1396/4/11  درسالن فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.
 
دستور جلسه :
 
1)گزارش عملکرد سال 1395
2)قرائت گزارش مالی و تصویب صورت های مالی سال 1395
3)افتتاحیه صندوق رفاه (نقدوبررسی)
4)توضیحاتی پیرامون مذاکره با شهرداری دررابطه با سازمان زمین شهری
5)انتخاب بازرسین اصلی و علی البدل
7)سایرموارد مربوطه
 
 از اعضای عزیز انجمن دعوت میشود که درتاریخ مقرر حضور بهم برسانند
 
 
 
 
 
 

 

16خرداد1396
 
پیرو اطلاعیه قبلی درخصوص مجمع عمومی عادی سالانه مورخ 1396/4/11  که ساعت 16 درفرهنگسرای نیاوران برگزار میشود ، اعلام میگردد:
ورود اعضای خانواده ی هنرمندان محترم انجمن نیز آزاد می باشد و همچنین با اجرای زیبای هنرمندان دراین مجمع تفاوت را احساس خواهید کرد.
 
 
دستور جلسه :
 
1)گزارش عملکرد سال 1395
2)قرائت گزارش مالی و تصویب صورت های مالی سال 1395
3)افتتاحیه صندوق رفاه (نقدوبررسی)
4)توضیحاتی پیرامون مذاکره با شهرداری دررابطه با سازمان زمین شهری
5)انتخاب بازرسین اصلی و علی البدل
7)سایرموارد مربوطه
 
 از اعضای عزیز انجمن دعوت میشود که درتاریخ مقرر حضور بهم برسانند .
 
 
 
 


 

با سلام
قابل توجه اعضای محترم انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران
 
به اطلاع میرسانم که جهت تعویض کارت خود فقط تا پایان خرداد ماه فرصت باقیست ، اعضای متعهد و وظیفه شناس که زودتر اقدام به تعویض کارت نمایند موفق به دریافت کارت طلایی انجمن میشوند و پس از آن  دریافت کارت طلایی انجمن مقدور نمی باشد  و کارت ها به صورت معمولی تعویض می گردد.

 16خرداد1396

اطلاعيه شماره (1) مجمع
بدینوسیله به اطلاع اعضاء محترم انجمن می رساند که جلسه مجمع عمومی عادی عملکرد سال 1395 ساعت 16 مورخ 1396/4/11  درسالن فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.
 
دستور جلسه :
 
1)گزارش عملکرد سال 1395
2)قرائت گزارش مالی و تصویب صورت های مالی سال 1395
3)افتتاحیه صندوق رفاه (نقدوبررسی)
4)توضیحاتی پیرامون مذاکره با شهرداری دررابطه با سازمان زمین شهری
5)انتخاب بازرسین اصلی و علی البدل
7)سایرموارد مربوطه
 
 از اعضای عزیز انجمن دعوت میشود که درتاریخ مقرر حضور بهم برسانند
 


 30 تیرماه 1395
 
با تصمیم هیئت وزیران ماده (20) آیین‌نامه اماکن عمومی اصلاح شد.
 
به گزارش انتخاب، براساس مصوبه هیئت وزیران، صدور مجوز اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری از جمله اجرای صحنه‌ای موسیقی و تئاتر به عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و از جهت بررسی انتظامی و ترافیکی به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اعلام و نیروی انتظامی موظف است ظرف ده روز نظر خود را ارایه و نظم و امنیت محل و مراسم را بدون دخالت در مجوز و محتوای برنامه و ویژگی مجریان تأمین نماید.
 
متن مصوبه هیئت وزیران به شرح زیر است:

 
ماده (20) آیین نامه اماکن عمومی موضوع تصویب نامه شماره 15818 مورخ 10 دی ماه سال 63
 
به شرح زیر اصلاح می شود:
 
ماده 20- صدور مجوز اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری از جمله اجرای صحنه ای موسیقی و تئاتر به عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و از جهت بررسی انتظامی و ترافیکی به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اعلام و نیروی انتظامی موظف است ظرف ده روز نظر خود را ارایه و نظم و امنیت محل و مراسم را بدون دخالت در مجوز و محتوای برنامه و ویژگی مجریان تأمین نماید. متقاضیان برگزاری برنامه‌های مزبور موظفند حداقل (48) ساعت قبل از اجرای برنامه، ساعت و روز تشکیل مراسم و صرفاً مشخصات پیشنهادکننده مراسم را با ارایه دو عدد کارت ورود به محل برگزاری به مسئولان ذی ربط نیروی انتظامی اعلام نمایند.
 
تبصره 1- صدور مجوز برگزاری جشنواره‌های فرهنگی، سنتی و هنری که براساس قوانین مربوط برعهده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می‌باشد مشمول این ماده خواهد بود.
 
تبصره 2- عدم ارایه پاسخ در مهلت ده روزه مقرر توسط نیروی انتظامی به منزله فقدان مشکل انتظامی و ترافیکی می‌باشد.
 
تبصره 3- اماکن عمومی دارای مجوز برگزاری مجالس جشن، عروسی، میهمانی و شب‌نشینی نیازی به اخذ اجازه دیگری از نیروی انتظامی ندارند.
 
اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، این مصوبه را برای اجرا به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت کشور ابلاغ کرد.


 

 درود
آن دسته از اعضای محترم انجمن صنفی که تابحال از هیچ نوع تسهیلات بیمه ای برخوردار نبوده اند، لازم است در اسرع وقت به دفتر انجمن صنفی مراجعه نموده و فرم درخواست برخورداری از پوشش بیمه تامین اجتماعی را تکمیل نمایند تا همگی این عزیزان را به معاونت هنری وزارت ارشاد معرفی نماییم و پس از تایید معاون محترم وزیر ، انشالله همگی این عزیزان تحت پوشش بیمه قرار گیرند.۱۳۹۵/۰۳/۰۴
بسمه تعالی
به برکت ایام شعبانیه
اولین جُنگ هنری انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران همراه با برنامه های مُفرّح گروه موسیقی رنگین کمان برگزار میگردد.
زمان: جمعه هفتم خردادماه۱۳۹۵
مکان: سالن آمفی تاتر سرای محله سوهانک
آدرس: مینی سیتی،انتهای اتوبان ارتش(شرق)،دوربرگردان شهرک لاله،سرای محله سوهانک
جهت کسب اطلاعات بیشتر و تهیه بلیط با دفتر انجمن صنفی تماس حاصل فرمایید.
77647021
77647022
77635668

09120364926

 


حضور روحانی در جمع هنرمندان انجمن صنفی - روز اول فروردین 95 در حاشیه مراسم تجلیل از سالمندانسه شنبه 6 بهمن 1394

دکتر علیرضا تبریزی ، شاعر و غزلسرا و از اساتید بزرگوار انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران پس از سه سال مبارزه با بیماری سرطان درگذشت .  پیکر آن مرحوم امروز توسط  دوستداران ایشان تشییع و در قطعه  نام آوران بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

محمد اطیابی رئیس انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران گفت: این انجمن از فرهیختگان‌، هنرمندان موسیقی‌، شاعران و ادیبان و علاقه‌مندان به شعر و ادب پارسی دعوت می‌کند تا در مراسمی که روز جمعه ۹ بهمن در مسجد الزهرا (خیابان شهید عراقی، از ساعت 12:30 تا 15) به مناسبت یادبود استاد تبریزی برگزار می‌شود شرکت کنند

 

لینک خبری تابناک

 

 

 ابیات زیر از سروده های استاد علیرضا تبریزی می باشد :

چه می پرسی ز فریادی که پنهان در گلو دارم

که مهر خامشی بر لب ز بیم آبرو دارم

وفای اشک را نازم که در شبهای تنهایی

گشاید عقده هایی را که پنهان در گلو دارم

من آن پرورده دردم که در گهواره هستی

به خون خوردن ز پستان غم ایام، خو دارم

من آن داغ جوانی دیده ام دیگر چه می پرسی

ز شـیون ها که شـبها بر مزار آرزو دارم

میان خنده می گریم، میان گریه می خندم

خدا را با خیال خویش اینسان گفتگو دارم

چه آفت زد به بستان امیدم کز سر حسرت

به عمری آرزوی یک گل خوش رنگ و بو دارم

من آن مرغ پریشانم که در کنج قفس از دل

هزاران ناله شـبگیر، دور از های و هو دارم

گر از سنگ جفا بال و پرم بشکست غم نبود

که با بشـکسته بالی باز پای جست و جو دارم

شادروان دکتر علیرضا تبریزی                                                                     بنام خدا
با سلام به استحضار كليه اعضاي انجمن صنفي هنرمندان موسيقي ايران ميرساند دفتر اصلي انجمن صنفي نيز به آدرس خيابان انقلاب بين نامجو (گرگان) و پل چوبي جنب سايپا پلاك ١٧٣ طبقه سوم واحد ١٤ نقل مكان  كرده است.  و از تاريخ ٩٤/١١/١٠ پاسخگوي شما عزيزان جهت صدور كارتهاي جديد (امنيتي) مي باشد . لذا از شما عزيزان درخواست ميگردد براي مراجعه، با تلفن ها جديد انجمن كه متعاقبا إعلام مي گردد تماس حاصل فرماييد .

تلفن های جديد انجمن

٧٧٦٤٧٠٢۱
٧٧٦٤٧٠٢٢
۷۷۶۳۵۶۶۸
09120364926

فکس  ۷۷۶۳۵۶۶۷

 

  
صدور حکم انجمن با هیئت مدیره جدید

سرانجام تلاش مستعدانه هیئت مدیره عزیز خصوصا آقای سیاوش محمودی بعد از حدود ۷۵ روز به نتیجه رسید و حکم نهایی انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران را وزارت محترم کار، پس از تأیید و نشر در روزنامه دولتی صادرکرد. باشد که این هیئت مدیره جدید با یاری اعضای محترمش بتواند گام های مؤثری در فرهنگ موسیقایی کشور و همچنین اعتدال آرمان های نوگرایانه مطابق با قانون اساسی کشور بردارد و با امید به اینکه دولت خدمت گزار نیم نگاهی هرچند کوچک به این انجمن مدنی که مستحق ملاطفت بیشتر است داشته باشد.

با تشکر محمد اطیابی
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران


  

 

31خرداد1394

مجامع عمومی فوق العاده و عادی انجمن صنفی هنرمندان ایران طبق قرار قبلی در ساعت ۱۶ روز ۹۴/۳/۳۰ در فرهنگسرای نیاوران با حضور اکثریت اعضاء برگزار شد. نخست توسط نمایندۀ محترم وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به حد نصاب رسیدن مجمع عمومی رسماً اعلام شد و طبق برنامه پیش رفت و در پایان انتخاب هیئت مدیره و بازرسین به رأی گذاشته شد.

اعضای جدید هیئت مدیرۀ منتخب عبارتند از:

۱- رفعت اله منزوی    ۲- شهاب الدین ناظر فصیحی    ۳- عین اله کیوانشکوه     ۴- سیاوش محمودی     ۵- محمد اطیابی

 

اعضای علی البدل هیئت مدیره :

۱- ابراهیم جشنی     ۲- سعیدرضا محمدی مطلق

 

و بازرسین منتخب عبارتند از :

۱- افشین رفیعی       ۲-علیرضا اعتمادی

 

بازرس علی البدل :

نادر افتخاری فر
19بهمن1393 

فرامرز رضاپور عضو موسس و بنیانگذار انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران پس از یک دوره دو ساله مبارزه با بیماری سرطان به رحمت ایزدی پیوست مراسم تشییع پیکر آن مرحوم صبح روز21بهمن با حضور دوستداران آن مرحوم از مقابل تالار وحدت تشییع شد و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.دراین مراسم جناب آقای دکتر ارجمند تاج الدینی مدیرکل محترم موسیقی کشور ضمن عرض تسلیت  به مناسبت درگذشت استاد فرامرز رضاپور  به سابقه آشنایی خود با ایشان اشاره کردند  و در قسمت از سخنرانی خود عنوان کردند «زمانی که به دلیل پاره ای از مشکلات پژشکی برای فرزندم ،جهت بیمه شدن به یکی اداره های بیمه تامین اجتماعی مراجعه کردم  و عنوان کردم  بنده هنرمند موسیقی هستم  و نماینده بیمه اعلام کرد که از نظر بیمه هنرمند موسیقی شغل شناخته نمی شود و شما میتوانید با مراجعه به نانوایی محل  و توافق با کارفرما به عنوان شاگرد نانوایی به بیمه معرفی شوید. بنده در پاسخ گفتم من مدرس دانشگاه  و اهنگ ساز نیز هستم ،پیشنهاد داد به دلیل شان بالاتر به عنوان نسخه پیچ داروخانه هم میتوانم به بیمه معرفی شوم .

همان شب مشکل را با یکی از دوستان مطرح کردم ،این دوست بزرگوار نیز صحبت از تشکلی به نام انجمن صنفی هنرمندان  موسیقی ایران کرد که در زمینه بیمه نمودن هنرمندان موسیقی موفقیت هایی را به دست آورده بود . در هر صورت به دفتر انجمن رفتم و مشکلم را با آقای رضاپور و سایر مسئولین وقت  مطرح کردم  و جالب انکه آقای رضاپور به فاصله کمتر از یک هفته دفترچه بیمه را تحویل دادند و ازان تاریخ عضو این انجمن بوده و هستم و مدتی هم رییس هیت مدیره این انجمن بودم .

آنچه از ایشان دیده ام تلاش بی وقفه،ایثارگرانه و دلسوزانه ایشان در صنف موسیقی بوده است  و هویتی که ایشان به صنف موسیقی دادند  و این صنف را به عنوان یک نهاد رسمی در جامعه ثبت کرد؛ قابل تقدیر است.

ایشان همیشه نگران و دغدغه مند بود و اگر احساس میکرد که میتواند کمکی به جامعه موسیقی بکند بدون هیچ چشم داشتی  حرکت می کرد . با وجود بیماری و اطلاع من از بیماری ایشان  هیچگاه تلاششان را کاهش ندادند و به حرکت شان ادامه دادند. هفته گذشته که خدمت ایشان رسیدم  استمرار این نگاه را در ایشان دیدم که علی رغم بیماری همچنان دغدغه صنف موسیقی را داشتند.

فرهنگ و هنر این کشور با همین افراد زنده است ،افرادی مثل رضاپور کم هستند ؛ کسی که بدون هیچ گونه چشم داشتی حرکت  می کرد

ایشان واقعا صادقانه ایستاد و مقاومت کرد و موفق شد انجمن  صنفی را درفدراسیون بین المللی موسیقی دانان ثبت کند و جالب اینجاست که ایشان بدون هیچ حمایت نهاد دولتی این کار را انجام داد ،بنده به عنوان مدیرکل موسیقی کشور به خوبی میدانم که پاره ای از فعالیت ها برای مان خیلی سخت است ، ولی ایشان با تمام نداشتن ها و همکاری نکردن های  - نکته مهمی است ما گاهی اوقات نه تنها به ایشان کمک نمیکردیم  بلکه ایشان را اذیت هم میکردیم –موفق شد تا دراین سالها با صلابت  ایستادگی کند(البته بنده مدت زمان زیادی نیست که در این منصب هستم و از روزی که امدم ایشان لطف داشتند  ودر خدمتشان بودم).در پایان من از طرف مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد  وجناب آقای مرادخانی معاونت هنری  به خانواده ایشان  و جامع هنری تسلیت عرض میکنم و ارزومندم روح ایشان قرین رحمت حق باشد


      دوم تیرماه 1392 :

 ایلنا: انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی؛ انتخاب وی به‌عنوان رئیس‌جمهور منتخب را تبریك گفته و خواستار توجه دولت یازدهم به مشكلات حوزه موسیقی در كشور شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در نامه‌ی انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران آمده است: ضمن عرض تبریک به جناب آقای دکتر روحانی، به مناسبت انتخاب ایشان به سمت رییس جمهوری ایران، به اطلاع می رساند:

جناب آقای دکتر روحانی رییس جمهور منتخب:

احتراماً نظر به بیانات جنابعالی در برنامه‌های تبلیغاتی و تأکید بر آن در مصاحبه مطبوعاتی پس از پیروزی، مبنی بر سپردن امور به انجمن‌های صنفی، به اطلاع حضرتعالی م‌ رساند سر فصل مطالبات این صنف به قرار ذیل است:

1- واگذاری امور به انجمن‌های صنفی، عدم حمایت دولت از تشکل‌های موازی دولت ساخته، با درنظر گرفتن اینکه مطابق قانون مقاوله نامه 98 و 87 سازمان جهانی کار هیچ قدرت و یا دولتی حق انحلال انجمن‌های صنفی را ندارد.

2- به رسمیت شناختن جایگاه والای فرهنگ و هنر به عنوان یکی از ارکان موثر حیات اجتماعی و رعایت منزلت هنر و هنرمند / قدر دیدن و بر صدر نشستن اهالی فرهنگ و هنر

3- محدود ساختن نقش نهادهای دولتی و دستگاههای موازی در عرصه فرهنگ و هنر و تقویت نهادهای مدنی و غیردولتی فرهنگ و هنر

4- تقویت تنوع فرهنگی کشور و حمایت از آفرینش آزاد آثار ادبی و هنری به دور از سلایق شخصی، حزبی و جناحی

5 - وضع مقررات و قوانین جهت فراهم آوردن شرایط بروز آزادانه خلاقیت و جلوگیری از اعمال سلایق فردی و گروهی

6- اجرای مؤثر قانون حمایت از حقوق هنرمندان، مولفان و مصنفان

7- حذف نقش تصدی دولت و واگذاری امور اجرایی بخش فرهنگ به بخش خصوصی و غیردولتی

8- سرمایه گذاری در زمینه تامین زیرساخت‌های فرهنگی و هنری، به ویژه در عرصه آموزش عمومی هنر و حمایت از هنرمندان نسل جوان

9- تعیین مدیران فرهنگی مورد اعتماد انجمن‌های صنفی هنرمندان باتوجه به شایستگی و کارآمدی آنان با مشورت و نظر اصحاب فرهنگ و هنر

10- مشارکت دادن هنرمندان در سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های توسعه فرهنگی کشور

11- حمایت از استقرار و توانمند سازی نظام صنفی بخش فرهنگ، مشتمل بر نظام‌های صنفی و حرفه‌ای در کلیه شاخه‌های فرهنگی و هنری

12- استقـرار نـظام تامـین اجتمـاعی هـنرمندان شامـل انواع بیمـه‌هـا و امـنیت شغـلی، حـرفـه‌ای و فـکری آنـان

13- ایجاد صندوق‌های غیردولتی ضمانت تولید، توزیع و صادرات آثار، برنامه‌ها و خدمات هنری و فرهنگی

14- توسعه فضاهای تولید و عرضه‌ی آثار فرهنگی و هنری، اعم از پردیس‌های سینمایی، تالارهای تئاتر، فضاهای اجرای موسیقی کتابخانه‌ها، نگارخانه‌ها و موزه‌های هنری در کلیه شهرهای کشور مطابق با استانداردهای رایج

15- اصلاح قوانین و مقررات به منظور تامین آزادی بیان، پذیرش تکثر و چندصدایی در فرهنگ، رفع موانع و انحصارهای رسمی غیررسمی، حذف سانسور و فراهم ساختن زمینه‌های بسط مشارکت نهادهای غیردولتی، صنفی و حرفه‌ای در امور هنری

16 – ایجاد زمینه‌های گسترش همکاری‌ها و مبادلات بین‌المللی هنری، در تعامل با فرهنگ جهانی، در تراز فرهنگ ملی

انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران که مورد تأئید سازمان ILO و عضو رسمی فدراسیون جهانی موسیقی‌دانان نیز می‌باشد آمادگی هرگونه همکاری با دولت شما در این زمینه را دارد.

 

     لینک خبری ایلنا:


   9اردیبهشت 1392:

عضو مؤسس انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران در گفتگو با ایلنا:

ایلنا: تثبیت انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران از طریق وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی سبب شد برای اولین بار هنر موسیقی در ایران به عنوان حرفه مطرح و مورد تأئید هیأت اعزامی سازمان بین‌المللی کار ILO در ژنو نیز قرار گیرد. در ادامه هنرمندان استان خراسان، آذربایجان و گیلان در زمره صنوف هنرمندان موسیقی به شمار آمدند كه درحال فعالیت هستند. در این راستا بهترین دستاورد این صنوف تأمین اعتباری ولو اندك و قسمتی از حق بیمه هنرمندان توسط دولت و همچنین عضویت هنرمندان این تشکل در فهرست فدراسیون جهانی موسیقیدانان ۶۱ کشور است.

در آستانه روز جهانی موسیقی؛ با فرامرز رضا‌پور(یکی از نوازندگان پیشكسوت قانون و عضو مؤسس انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران) درباره وضعیت انجمن صنفی هنرمندان موسیقی و بیمه هنرمندان این حوزه گفتگویی انجام دادیم.

رضاپور در پاسخ به این سوال كه چه عاملی باعث شد تا اقدام به تأسیس چنین تشکل صنفی كنید، گفت: حفظ حقوق، دفاع از منافع مشترک حرفه‌ای، بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی، کوشش در بالا بردن سطح آگاهی‌های هنرمندان در حقوق اجتماعی خویش بموجب مقررات قانونی با رعایت حفظ منافع جامعه.

* شما پیش از این از بی‌توجهی متولیان هنر در اشتغالزایی هنرمندان در جامعه گلایه داشتید. درحال حاضر تأکید شما در این زمینه حاکی از چیست؟

__ برخی از سازمان‌ها مثل شرکت مخابرات و شهرداری خودکفا هستند لیکن متأسفانه آموزش و پرورش اغلب نیازمند کمک‌های مردمی است بنابراین اتلاف وقت و هزینه آموزش و پرورش در هنرستان موسیقی دختران و پسران بدون فعالیت اقتصادی و ارتزاقی آتی این هنرجویان منطقی بنظر نمی‌رسد.

* تأمین اعتباری که از بهترین دستاورد خود می‌دانید چه مزایایی برای هنرمندان دارد؟

__ اصولاً در برخی کشور‌ها هنرمندان صاحب‌نام دارای مدیر برنامه هستند و ارتباطی مستقیم با کارفرما ندارند. در کشور ما کارفرما موظف است کارکنان زیرمجموعه خود را طبق تعریف ساعات قانون کار تحت پوشش بیمه‌های اجباری سازمان قرار دهد که موضوع با روند فعالیت مقطعی هنرمندان یا مشابه با این شرایط سازگار نبود تا اینکه سازمان اقدام به صدور بخشنامه‌ای تحت عنوان مشمولین بیمه صاحبـان حِـرف و مشاغل آزاد با شرایط سنی زیر ۵۰ سال سـن و پرداخت ۱۸% حق بیمه افراد فـاقد کـارفرمـا نمود.

انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران با مکاتبات عدیده خود خطاب به کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجلس و نهاد ریاست جمهوری موفق شد طبق نامه شماره ۵۴۳ مورخ ۱۵/۱/۱۳۸۳ دفتر رئیس جمهور، ۱۰% از ۱۸% حق بیمه هنرمندان را از طریق نهاد ریاست جمهوری تأمین نماید. دکتر ایمانی(معاون هنری اسبق وزارت ارشاد) در مصاحبه با ویژه‌نامه اطلاع‌رسانی اشتغال، اظهار نمود با اشاره به اقداماتی که درجهت رفع مشکلات هنرمندان صورت گرفته؛ درحال حاضر انجمن صنفی هنرمندان با همکاری رئیس جمهور، دولت و وزارت ارشاد بخش عمده مشکلات صنفی هنرمندان را حل کرده و کمتر هنرمندی است که از بیمه برخوردار نباشد.

* آیا در زمینه کار هنرمندان موسیقی، انجمن صنفی فعالیتی انجام داده است؟

__ درحالی‌که نمایش آلات موسیقی در تلویزیون ملی ممنوع است، صحبت از کار و امنیت شغلی هنرمندان موسیقی طنز تلخی بیش نیست مع الوصف طبق ماده ۲۰ آئین‌نامه اماکن عمومی مصوب ۲۳/۳/۱۳۶۳ هیأت وزیران؛ وزارت ارشاد را مکلف به تدوین در محتوای برنامه‌های هنری به منظور اشتغالزایی هنرمندان بداهه‌نواز در اماکن عمومی نموده مع‌الاسف اقدامی در این زمینه صورت نگرفته و برگزاری کنسرت نیز به صورت منطقه‌ای و با تعداد محدود برای هنرمندان مقرون به صرفه نیست. چنین است که برخی هنرمندان جوان برای ارایه کار در عرصه عمومی به خارج از کشور رفته یا از طریق ماهواره برنامه‌های خود را در معرض نمایش عموم می‌گذارند. همچنین برگزاری کنسرت با حضور گستردۀ مردم بدلیل فقدان سالن استاندارد و برخی هزینه‌های خاص جز به نفع شرکت‌های واسطه سودی عاید هنرمندان نمی‌شود. وضعیت تهیۀ آثار موسیقی هم باتوجه به سختگیری‌ها و نبود آئین‌نامه شفاف بهتر از موارد معروضه نیست. به ویژه آنکه علیرغم وجود قانون دفاع از حقوق مؤلفان و پدیدآورندگان به دلیل عدم ضمانت اجرایی و نبود شدت عمل لازم در این قانون برای برخورد با منتشرکنندگان غیرقانونی آثار، شاهد آن هستیم که آثار مقبول مردمی در تیراژ وسیع و غیرقانونی تکثیر و به راحتی در فروشگاه‌های سراسر کشور به فروش می‌رسد. چراکه شکایت خالق اثر بسیار زمان بر و پر هزینه است.

* به نظر شما بهترین راه‌حل برای رفع مشکل هنرمندان موسیقی در ایران چیست؟

__ ما تجربۀ خوبی در واگذاری امور شهری و روستایی به مردم در شورا‌ها داریم. امری که باعث افزایش نقش مردم و کاهش هزینه‌های دولت شد و آبـادانی و توسعه روستا‌ها و شهر‌ها را به ارمغان آورد. به نظر من، تصدی‌گری دولت در حوزۀ مـوسیقی
می‌بایست صرفاً نقش حمایتی داشته باشد و صدور مجوز کنسرت‌ها، آموزشگاه‌ها به انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران واگذار گردد. عضویت در انجمن صنفی به شرطی که مدرک معتبر هنری داشته باشند در اجرای اصل بیست و ششم قانون اساسی، برای همه امکان‌پذیر است و می‌توانند در صورت آراء اعضاء به عضویت هیأت مدیره یا کمیته‌های تخصصی انتخاب شوند و در خانهٔ واقعی خود که هیچ قدرتی حق انحلال آنرا ندارد؛ بصورت کاملاً مستقل فعالیت نمایند.

* عضویت ایران در فدراسیون بین‌المللی موسیقیدانان چه مزایایی برای هنرمندان داشته است؟

__ ایران در میان ۶۱ کشور بر‌تر جهان در حوزه موسیقی، ازجمله آلمان، اتریش، ارمنستان و سایر کشورهایی که حرفی برای گفتن در این حوزه دارند، به عضویت این فدراسیون درآمده است. بین‌المللی شدن کارت اعضای انجمن صنفی، تسهیلات در زمینۀ تسریع صدور ویزای کشورهای عضو، تخفیفات هتل، پشتیبانی‌های حقوقی ازجمله مزایای عضویت ما در این فدراسیون است.

* چه پیامی برای هنرمندان موسیقی دارید؟

__ به نظر من راه‌حل رفع مشکلات حوزۀ هنر موسیقی منسجم شدن هنرمندان این حوزه در تشکیلات صنفی، قانونی و دموکراتیک است. بنابراین از تمام این حوزه اعم از بنام و گمنام، دعوت می‌کنم تا برای اعتلای موسیقی ملی ایران با مراجعه به سایت WWW. IMU. IR از شرایط عضویت اطلاع و اقدامات لازم را برای عضویت انجام دهند.

  لینک خبری ایلنا


  14 فروردین 1392 :

دفتر مرکزی انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران اعلام كرد:

ایلنا: دفتر مرکزی انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران در یادداشتی اظهار كرد: هیچ صاحب سرمایه‌ای هرچند متعهد و علاقمند به کشور حاضر نیست در زمینه موسیقی ملی سرمایه گذاری کند. استفاده از آثار موسیقایی زیرزمینی با سرمایه‌های بدون اصالت دلالان درحال گسترش است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دفتر مرکزی انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران در یادداشتی كه در اختیار ایلنا قرار داده، نوشته است: همگان مطلع هستند روزگاری هنر موسیقی در این سرزمین بخش جدایی ناپذیر زندگی دانشمندان و بزرگان ایران بوده است که برای نمونه می‌توان به فیلسوف ابونصر فارابی ملقب به معلم ثانی و کتب علمی متفاوت وی ازجمله بخش موسیقی آن اشاره نمود. اما این هنر جامع و فاضل پرور پس از جنگ‌های متوالی به ویژه حمله مغول به غم نشستن مردم ایران به عقب رانده شد، و همین امر به مرور سبب شد بسیاری از مردم جامعه حتی برخی از دولتمردان نسبت به این دانش بی‌تفاوت و آن را نوعی سرگرمی تلقی نمایند متاسفانه این طرز تفکر میراث بجای مانده از مغولان در جامعه امروز نیز مشهود است،‌در حالی که با مطالعه آثار اقتصاددانان معروف جهان همچون پرفسور سی کلین ویلیامز- استاد رشته اقتصاد دانشگاه کارولینای جنوبی توجیه خواهیم شد که هنر در زمره مشاغل در حوزه اقصادی هر کشور است که آثار موسیقایی در صورت حمایت از آن مستثنی نیست. با این وجود نه تنها هنرمندان موسیقی کشور ما به دلیل اعتقد به باورهای مذهبی خود سه ماه از سال- محرم، صفر و رمضان از نظر اقتصادی فعالیتی حتی بمنظور تأمین معیشت خود و خانواده ندارند بلکه قانون گریزی متولیان هنر مانع از فعالیت عده کثیری از بداهه نوازان فولکور در اماکن عمومی تحت نظارت نیروی محترم انتظامی در اوقات فراغت اهالی هنر شده است. همچنین همان طور که مطلع هستید وضعیت جوان ترها به ویژه فارغ التحصیلان بخش دانشگاهی موسیقی نیز مطلوب نیست، زیرا در معدود نهادهای مرتبط با موسیقی به طور رسمی از وجود آنها استفاده نمی‌شود، برای نمونه می‌توانید نگاهی به مدارج علمی پرسنل شاغل در موسیقی داشته باشید تا ابهام در این زمینه برایتان مشخص شود.

بنابراین باتوجه به عدم شفافیت حوزه سیاستگزاری موسیقی و تفاسیر مختلف آن که مسبب عدم امنیت شغلی هنرمندان موسیقی نیز شده هیچ صاحب سرمایه‌ای هرچند متعهد و علاقمند به کشور حاضر نیست در زمینه موسیقی ملی سرمایه‌گذاری کند، همچنین باتوجه به سیاست‌های حوزه هنری استفاده از آثار موسیقایی زیرزمینی با سرمایه‌های بدون اصالت دلالان درحال گسترش بوده و بسیاری از هنرمندان موسیقی که به طور حرفه‌ای ارتزاق می‌کنند برای ارائه هنر خود به جامعه بدون مطالعه و بومی‌سازی موسیقی وارداتی این موسیقی را به جامعه عرضه کرده و نسل جوان تحول خواه که بدلیل پاره‌ای از علت‌ها از هویت ملی خود به دور بوده است این نوع موسیقی را پذیرفته و اصطلاحا جامعه مورد تداخل فرهنگی قرار می‌گیرد، در صورتیکه یکی از عوامل اصلی این تداخل خودمان هستیم.

روشن شدن نگاه جمهوری اسلامی به موسیقی و شفافیت قوانین به ویژه صراحت اصل بیست و هشتم قانون اساسی در این راستا یکی از شرایط اصلی حرکات به سوی اعتلای موسیقی از سوی هنرمندان خواهد شد مشروط براینکه طرح پیشنهادی انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران بنا به مصوبات گردهمائی جلسه روز دوشنبه مورخ 8/7/87 در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با تصویب نمایندگان محترم مجلس تبدیل به قانون شود. انشاا...

  لینک خبری ایلنا


 21 اسفند1391

ایلنا: چگونه است که تمامی اقشار برتری‌طلب در جامعه ما که از هر یکصد هزار تن شاید یکی نیز نتوانند مسوولیت هنرمندان را ایفا نماید، با صرف وقت و قبول زحمت از منافع مالی و اجتماعی نصیب می‌برند اما هنرمندان زین میان از ابتدایی‌ترین حقوق اجتماعی خویش بی‌بهره‌اند.

ایلنا: دفتر انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران با نامه‌ای از هرگونه بی‌توجهی نسبت به هنرمندان در این عرصه گلایه كرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، این انجمن كه یك تشکل صنفی فرهنگی و هنری مورد تایید هیات اعزامی سازمان بین‌‌المللی کار ILO در ژنو و دارای گواهینامه عضویت در فدراسیون بین‌المللی موسیقدانان FIM در پاریس است، در نامه انتقادآمیز خود نوشته است: دفتر انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران که به دور از هرگونه مسایل سیاسی و یا مشابه در پی رفاه اجتماعی هنرمندان موسیقی با ثبت در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در جامعه گام برداشته است؛ بر آن شد تا نکاتی را جهت اطلاع بیشتر افکار عمومی اشاره نماید.

فرمودند، شنیدیم، نقل می کنیم، بشنوند، فرمودند هنر موهبتی است الهی که پروردگار عالم به برخی انسانهای خاص خود عطا نموده و یزید فی خلق مایشاء فرمودند معتقدیم به اینکه خدای مهربان قبل از بوجود آوردن هر چیز از ماهیت آن آگاه بوده. می‌پرسیم پس گناه هنرمندان موسیقی چیسیت؟ زیرا او تنها خالق مطلق بوده و هست همانطور که فرزندرا قبل از تولد با صدای تپش قلب مادر آرام ساخت و سپس با نغمه لالایی او با صدا آشنا شد. بدیهی است صدای ریزش باران و تکرگ، وزش باد، برخود برگ درختان، نغمه پرندگان تلفظ انسانها و بالاخره هرگونه اصوات در دنیا حاکی از موجودیت موسیقی است. اثبات علمی آن چندان دشوار نیست. لذا بنا به تایید وجود این موهبت الهی که می‌تواند همواره انسانها را به صلح و آرامش دعوت نماید شامل برخی از افراد بنام هنرمندان موسیقی ایران شده است. همان که عمده‌ترین وظیفه او شستن چشم‌های غبار گرفته انسانها در اوقات فراغت و جبران خلاهای موجود روحی و روانی و زدودن زنگهار دل‌های خسته مردم با ترویج فرهنگ غنی ایران عزیز در جامعه شده است.

هرچند در دنیای امروز باوجود صدها تعریف مبتنی بر تاریخ و تمدن فرهنگ وآداب سنن مرسوم هر جامعه جنگ ارتش‌ها به جنگ ارزش‌ها تبدیل شده لیکن یکی از اصلی‌ترین ابزار بازدارنده آن هنر است که مورد توجه اقشار وسیع و مختلف هر جامعه قرار گرفته که بهترین راههای حمایت از این قشر فرهیخته همچون دیگر مشاغل در لوای صنف است.

متاسفانه در کشور ما به علت انحصار بخش هنری در وزارتخانه دیگر صنوف هنرمندان و ضمانت اجرایی آن تعریف نشده متاسفانه وزارتخانه منحصر برای تشکل‌های هنری دارای مجوز صنفی از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی جایگاهی قائل نیست، زیرا هنر را در استعداد فردی دانسته و آن را در زمره حرف و مشاغل آزاد نمی‌داند.

همین نگاه نامتعارف است که تاکنون اجازه نداده هنر در قالب‌های مختلف خود در کشور ما در چهارچوب مشاغل بگنجد، در صورتی که در دیدگاه شرقی به ویژه فرهنگ ایران باستان از دیرباز هنر و صنعت را درقالب موارد یکی دانسته که طبق این تعریف کلمه هنر مرکز از دو واژه هو و نار به معنی کار برتر قابل داد و ستد کالای فرهنگی محسوب می‌شد... اقشار و لایه‌های مختلف هر جامعه با صرف وقت و قبول زحمت هریک با تلاش بدنبال کسب برتری از منافع ملی و اجتماعی بهره می‌برند لیکن هنرمندان در پی کمال انسانند و نقش پراهمیتی در ایجاد تعادل و صلح در جوامع بشری ایفا می‌کنند زیرا منافع آنان با منابع جمیع انسانها گره خورده است. حال چگونه است که تمامی اقشار برتری‌طلب در جامعه ما که از هر یکصد هزار تن شاید یکی نیز نتوانند مسوولیت هنرمندان را ایفا نماید، با صرف وقت و قبول زحمت از منافع مالی و اجتماعی نصیب می‌برند اما هنرمندان زین میان از ابتدایی‌ترین حقوق اجتماعی خویش بی‌بهره‌اند. صدها برگ عریضه مربوط با محتوای قانونمند بودن انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران خطاب به آن وزراتخانه محترم، اکثر دوایز دولتی و نمایندگان محترم مردم در مجلس که بیش از چهارده سال در چالش‌های اداری باقی مانده؛ گواه آن است این فریاد را کجا توان برد که اگر زنجیر گردد به عرش خدا توان رسیدن نمود و آنجا دادخواهی کرد و گفت خدایا هنرمندان که از موهبت تو برخوردارند مورد بی‌مهری برخی از مسلمین زمان خود قرار گرفته‌اند.

شایان ذکر است این تشکل صنفی فرهنگی و هنری مورد تایید هیات اعزامی سازمان بین‌ المللی کار ILO در ژنو و دارای گواهینامه عضویت در فدراسیون بین‌المللی موسیقدانان FIM در پاریس می‌باشد.

     لینک خبری ایلنا 


 2011/12/12

 

مجمع عمومی عادی و فوق العاده انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران

مجمع عمومی عادی و فوق العاده انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران رأس ساعت 17 روزچهار شنبه مورخ 90/9/23 در فرهنگسرای ارسباران تشکیل می شود. بدینوسیله از کلیه هنرمندان دارای کارت عضویت معتبر جهت حضور در جلسه فوق دعوت به عمل می آید. دستور جلسه : 1- گزارش هیأت مدیره و بازرسین 2- مجمع عمومی فوق العاده : تصحیح ماده هفت اساسنامه و اصلاحات در بندهای زیر مجموعه مادتین 2 - 4 -5 - 6 - 8 - 10 - 19 - 23 - 24 - 25 - 27 - 28 -- 3 – مجمع عمومی عادی : انتخابات هیأت مدیره و بازرسین- با تشکر از حضورشما-هیأت مدیره -تلفن : 22861861


 2011/07/13

اطلاعیه-یادآوری وتذکرات هیئت مدیره
الف : انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران تحت عنوان حِـرف و مشاغل آزاد مبتنی بر اساسنامه مصوب خود دروزارت کار به ثبت رسیده است بنابراین ضمن قبول و تعهدات اجرای مقررات این اساسنامه از سوی اعضاء در تبصره 3 از ماده 4 آن آمده است در صورتی که هریک از اعضاء شرایط عضویت انجمن صنفی را از دست دهد ؛ از عضویت در انجمن صنفی مستعفی شناخته می شود ، لیکن ملزم به انجام تعهدات قبلی اعم از تحویل کارت عضویت و تسویه حساب کامل تا تاریخ انصراف کتبی به انجمن صنفی خواهد بود. در غیر اینصورت این حق برای هیأت مدیره محفوظ است تا از طریق مراجع قضایی نسبت به مطالبات انجمن صنفی اقدام نماید. تذکر: در بند (ی ) از ماده 139 مالیاتهای مستقیم آمده است کمکهای مردمی و هدایای دریافتی نقدی و غیر نقدی همچنین حق عضویت اعضای انجمنها و تشکل های غیر دولتی که به حساب آنها واریز می شود از پرداخت مالیات معاف است . با اشاره به مراتب فوق و به استناد اذعان کلیۀ اعضای انجمن صنفی در مورد کسب درآمد شان با قید تاریخ و امضاء در پی نوشت نمونه پرسشنامه انجمن صنفی که تا کنون به تعهدات خود در بند الف عمل ننمودند هیأت مدیره بمنظور کسب تکلیف با این افراد بدواً با استعلام از حوزه مالیاتی منطقه بسنده نموده است . تذکر : نظر به اینکه تعهد نامه ای با مهر سازمانی و امضای رئیس هیأت مدیره بمنظور عضویت انجمن صنفی در کنفدراسیون بین المللی موسیقیدانان FIM و متعاقباً پرداخت بموقع حق عضویت سالیانه آنها در پایان هر سال میلادی از سوی آقای فرامرز رضا پور پیش تر تکلیف شده ، این حق برای ایشان محفوظ است تا بمنظور صیانت از حیثیت بین المللی مکتسبه هنرمندان متعهد انجمن صنفی و جلوگیری از هر گونه سؤاستفاده و ضرر و زیان ناشی از آن وی ، اعضا ء تعهد ناپذیر را با تصویر در سایت WWW.IMU.IR انجمن صنفی به هر نحوی از انحا به مرور شناسایی فرماید. تا موجب اتلاف وقت امور اداری هیأت مدیره در تماسهای مکرر و اخطاریه های مرسوله به اعضاء نگردند. سیاهی لشکرنیاید به کار یکی مردجنگی به از صدهزار -هیات مدیره انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران


 2009/1/19

 

انجمن صنفی هنر مندان موسیقی ایران در زمره اعضای فدراسیون بین المللی موسیقیدانان قرار گرفت.

فرامرز رضا پور سخنگو و رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران چنین اظهار داشت: در روز دوشنبه 13آبان 1381هیئتی بلند پایه از دفاترILO (سازمان بین المللی کار)از طریق مدیر کل روابط بین الملل وزارت کار تحت عنوان برنامه مشترک شورای مشاوره ملی کار جمهوری اسلامی ایران به تهران اعزام شدند و در جمع نمایندگان انجمنهای صنفی کارگری و کار فرمائی ایران یک روز در تهران و2 روز در هتل عباسی اصفهان سمینار برگزار نمودند اعتراض بنده در مورد بیمه هنرمندان در پشت تریبون جلب توجه حضار بالاخص هیئت اعزامی از دفاترILO قرارگرفت که منتج به مشورت و مصاحبه خصوصی آنها با بنده شد و از اینکه در جمهوری اسلامی ایران انجمن صنفی هنرمندان موسیقی نیز وجود دارد حیرت زده شدند و از بنده خواستند تا مدارک انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران را اعم از اساسنامه و گواهینامه و غیره را به آدرسی که در اختیارم نهادند ارسال نمایم و عنوان نمودند ما در تمام دنیا شمارا پشتیبانی خواهیم کرد که بنده اقدام نمودم.چندی بعد نامه ای از خانم آنا بیوندی برد معاون مدیر دفتر ژنوبه دستمان رسید که در این نامه آمده است: بدینوسیله در یافت گواهی ثبت انجمن شما و همچنین گزارش در مورد هیأت ILO اخیررا اعلام می نمایم . من مدارک شمارا برای دفتر مرکزی خود و همچنین فدراسیون بین المللی موسیقیدانان ارسال کرده ام و مطمئن هستم که از آنها بهره خواهند گرفت .از نامه محبت آمیز شما متشکرم و بدینوسیله مراتب ارادت خود را اعلام کرده و برای شما و سازمان شما بهترین آرزوها رادارم. این موضوع وسیله ارتباط ما با فدراسیون بین المللی موسیقیدانان و مکاتبات متقابل را فراهم آوردکه با ارسال مجدد مدارک انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران 4سال به طول انجامید تا مورد تائید قرار گرفتیم فی المثل در یکی از نامه های ارسالی برای ما آمده است چنانچه سایر اعضاءمخالفتی در پیوستن شما به فدراسیون بین المللی موسیقیدانان (FIM ) نداشته باشند ظرف مدت 12هفته شما رسماً عضو فدراسیون خواهید شد مقصود از مخالفت سایر اعضاء، سندیکا ها و اتحادیه های هنرمندان موسیقی در سایر کشورها بود. بنابر این با گذشت 12هفته درنامه ای ضمن تبریک سال نو به کارکنان(FIM) از طرف بنده نامه ای تحت این عنوان برای انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران آمده است: همکار محترم مفتخرم تائید نمایم که انجمن شما در حال حاضر عضو کامل فدراسيون بين المللي موسيقي دانان مي باشد- رسماً از تاریخ 27نوامبر 2008 (7آذر 1387)- با تقدیم احترام بنوینیت ماکوئل دبیر کل فدراسیون بین المللی موسیقیدانان - ضمناًکلیه اسناد و مدارک مطروحه بمنظور بازدید خبرنگاران محترم و اهالی هنر در دفتر انجمن موجود میباشد.


 2009/1/3

حضور حيدر ساجدي از اعضاي انجمن در بخش آهنگسازي جشنواره فيلم برلين
خبرگزاري مهر 11/10/1387: آهنگساز جوان ایرانی در جشنواره فیلم برلین رقابت می‌کند حیدر ساجدی با اجرای موسیقی متن فیلم سینمایی "سه زن" در بخش جنبی پردیس استعدادهای جشنواره بین‌المللی فیلم برلین شرکت می‌کند. به گزارش خبرنگار مهر، ساجدی 28 ساله که آهنگسازی فیلم‌های سینمایی "قاعده بازی" احمدرضا معتمدی و "سه زن" منیژه حکمت را در کارنامه دارد، از هفتم تا دوازدهم فوریه در بخش آهنگسازان و طراحان صدای پنجاه و نهمین دوره جشنواره فیلم برلین حضور خواهد داشت. "سه زن" سال گذشته در بخش پانوراما پنجاه و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین به نمایش درآمد. ضمن اینکه از ایران فیلم سینمایی "آواز گنجشک‌ها" در این دوره حضور داشت و موفق شد خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد را برای رضا ناجی به ارمغان آورد. در رویداد شش روزه پردیس استعدادهای برلین فعالان بخش‌های مختلف فیلمسازی مثل کارگردانی، فیلمنامه‌نویسی، بازیگری، فیلمبرداری، تهیه‌کنندگی، تدوین، طراحی صدا، آهنگسازی، طراحی تولید، جلوه‌های ویژه و نقد در کارگاههای آموزشی شرکت می‌کنند. در بخش آهنگسازی و طراحی صدا شرکت‌کنندگان برای یک قطعه فیلم آهنگ می‌سازند و هیئت داوری بین‌المللی سه آهنگساز برتر را انتخاب می‌کنند و نفر برگزیده در نهایت جایزه فولکس واگن آهنگسازی می‌گیرد. پنجاه و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین پنج تا 15 فوریه (17 تا 27 بهمن) برگزار می‌شود و تیلدا سوئینتن بازیگر بریتانیایی رئیس داوران بخش مسابقه بین‌الملل آن است
.


 2006/04/18

 

درخواست عضويت انجمن در فدراسيون بين المللي موسيقي دانان جهان
طي نامه اي كه از طرف رئيس هيئت مديره انجمن براي فدراسيون بين المللي موسيقي دانان جهان ارسال شد آمادگي انجمن صنفي هنرمندان موسيقي ايران جهت عضويت در آن فدراسيون اعلام و از هرگونه همكاري وبرنامه ريزي مشترك جهت پيشرفت امور مربوط به هنرمندان موسيقي ايران استقبال گرديد
.


 2006/02/07

نامه هيئت مديره انجمن صنفي حاوي مشكلات پيش روي انجمن به دست رياست محترم جمهور رسيد.
در مراسم اعطائ جايزه جهاني كتاب سال جمهوري اسلامي ايران كه با حضور جناب اقاي احمدي نژاد رياست محترم جمهوري و حداد عادل رياست محترم مجلس شوراي اسلامي و صفار هرندي وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي در روز دوشنبه 17/11/84 در محل تالار وحدت برگزار گرديد نامه هيئت مديره انجمن صنفي حاوي مشكلات پيش روي انجمن توسط رياست محترم هيئت مديره جناب اقاي رضاپور شخصا به دست رياست محترم جمهور تقديم شد
.


 2006/01/31

 

حضور هیئت مدیره انجمن صنفی در همایش شهریاران

در روز پنجشنبه 6/11/84 همایشی تحت عنوان شهریاران با حضور شهردار محترم تهران جناب اقای قالیباف برگزار گردید که اقای رضاپور به نمایندگی از طرف هیئت مدیره انجمن صنفی در ان شرکت نمودند. در این نشست که به بررسی مسائل و مشکلات سازمانهای غیر دولتی اختصاص داشت نامه انجمن صنفی که در ان مسائل و مشکلات انجمن مطرح شده توسط جناب اقای رضاپور ریاست محترم هیئت مدیره به دست جناب اقای قالیباف شهردار محترم تهران رسانیده شد. شایان ذکر است هیئت مدیره انجمن از بدو تاسیس(1377) علی رغم درخواست های متعدد موفق به ملاقات حضوری با هیچیک از شهرداران محترم وقت نشده بود که بالاخره هرچند خیلی کوتاه این مهم انجام شد و امید است بزودی شاهد نتایج مثبت ان برای انجمن صنفی هنرمندان موسیقی کشور باشیم.


 2005/12/08

معاون هنري وزارت ارشاد:
"هنرمندان سرمايه اصلي معنوي كشور هستند. محمد حسين ايماني خوشخو گفت: وجود تشكل هاي هنري يكي از دستاوردهاي دولت قبل بود كه در برنامه دوم و سوم توسعه مورد توجه قرار گرفت تا بسياري از برنامه ها و فعاليت ها به انجمن صنفي واگذار شود.وي فعاليت هاي انجمن هاي صنفي هنري رامثبت خواند و تصريح كرد در اين جهت برنامه هاي موثر و حركت هاي ماندگاري شكل گرفت." نقل از روزنامه ايران 10/7/84 

 

 

 

 

.